Okénko realitního makléře

Okénko realitního makléře20.03.2018 Dnes radí zkušený makléř Irena Šnejdarová Kršňáková ..... Realitní makléř je pojem, se kterým se v dnešní době setkal již asi každý člověk a někdo má i vlastní zkušenosti, buď dobré, nebo špatné. Stejně jako u jiných profesí, tak i mezi realitními makléři jsou šikovní, poctiví, vzdělaní a pak ti druzí.

Proč jsem já realitním makléřem?
Protože ráda pracuji s lidmi, baví mě různorodost a hlavně v této práci vidím jisté poslání. Jenže jen chtít nestačí. Bylo potřeba se něco naučit, a že toho nebylo zrovna málo, to Vám může potvrdit každý vzdělaný a úspěšný makléř. Svoji profesionální kariéru jsem spojila se značkou REMAX, která poskytuje makléřům velmi kvalitní zázemí a unikátní systém vzdělávání. Právě proto sdružuje ty nejproduktivnější a nejzkušenější certifikované realitní profesionály.
Dnes bych Vám chtěla vyvrátit mýtus fráze „jenom ne realitku“.
Představte si, že jste se rozhodli prodat dům, který jste zdědili po babičce, máte na něj hezké vzpomínky, ale nic jste tam neopravili, vše je původní, jen průběžně udržované. Jste přece člověk dnešní doby, umíte to s počítačem, proto prodat přes internet přece zvládnete sám! Napíšete na některý server inzerát, přidáte pár fotek a těšíte se na kupujícího. Jenže první telefonát je realitka, další a další také a všichni chtějí prodávat a mají dokonce i kupce! Telefon zvoní stále, ale to, co čekáte to není. Nakonec vás „zlomí“ některý makléř (někdy i více makléřů) dům si nafotí a slibuje hory doly. V naší branži rozhodně netrpíme nedostatkem lidské síly, ale především nedostatkem zkušeností a charakteru! Kvalitní makléř ušetří starosti a zajistí hladký průběh prodeje. Špatný makléř může prodej nenávratně poškodit.
Co se stane, když necháte prodávat nemovitost více makléřům? Nemovitost se objeví v inzerci několikrát, různé nabídky obsahují odlišné informace a odlišné jsou i ceny! Kupující je zmatený a nabídka nepůsobí důvěryhodně. Zájemce nakonec jedná s více subjekty a tlačí je do cenové bitvy. Nejvíce poškozený jste nakonec právě Vy, prodejce nemovitosti. Při rozhovoru s přáteli pak padne ona věta „jenom ne realitku“!
Co si z výše popsaného odnést? Pokud uvažujete o prodeji nemovitosti, věnujte velkou pozornost správnému výběru realitní kanceláře a konkrétního makléře. Můžete tak předejít mnoha starostem, potížím a ztrátě v podobě levně prodané nemovitosti.
Certifikovaný, vzdělaný a zkušený makléř Vám pomůže určit správnou tržní cenu nemovitosti , pracuje vždy výhradně, takže se plně věnuje prodeji vaší nemovitosti za maximální možnou cenu.
Ví, jak a kde správně inzerovat, jak jednat se zájemci. Poradí si i s komplikacemi v podobě zatížení nemovitosti zástavním právem, exekucí, věcným břemenem či podílovým vlastnictvím více osob. Smlouvy a právní záležitosti řeší vždy pouze se zkušeným právníkem. Kvalitní makléř vás provede celým prodejem až k předání nemovitosti, pomůže s převodem energií i s daňovým přiznáním.
Ne každý makléř vidí jen peníze pro sebe, jsou i tací, kteří chtějí, aby byl klient spokojený a svou práci dělají dobře. O tom pak svědčí spokojenost klientů a jejich reference a doporučení. Nezřídka se z klientů a makléřů stávají přátelé.
Než se rozhodnete prodávat svoji nemovitost, věnujte několik minut svého času návštěvě realitního profesionála a zdarma si vyslechněte jeho názor, doporučení a strategii prodeje. Věřte, že se Vám to mnohokrát vyplatí!
Vyberete si pečlivě, nebo si nechte makléře třeba doporučit. Ať chceme nebo nechceme, vždy jde o peníze a většinou ne o malé částky, tak proč hazardovat?

Autor: Irena Šnejdarová Kršňáková