PORADNA

Dotazy a odpovědi

Dobrý den, můžete mi prosím říct, za kolik mohu prodat svůj byt 3 + 1 v panelovém domě ve Znojmě?
Petr Velký - 28.03.2018 17:43
Na cenu bytů má vliv mnoho faktorů. Jedná se především o stav bytu, zda byla provedena rekonstrukce, kolik se spoří do fondu oprav, musí se doplatit jednorázově revitalizace domu, v jaké lokalitě se byt nachází a spousta dalších skutečností. Musel bych byt vidět, ale pokud chcete pouze orientačně, tak vám mohu dát rozpětí 1,2 mil až 1,9 mil. Pokud chcete přesnější částku, mohu Vám ji sdělit po fyzické prohlídce, to vše samozřejmě zdarma. DK
Pokusíme se Vám poradit s jakoukoliv otázkou!

Realitní zpravodaj

Nevybírejte pouze podle kupní ceny

Nevybírejte pouze podle kupní ceny

26.03.2018 Číslo není všechno.... Dnes detailně rozebereme a porovnáme ceny prodávaných bytů. Číslo, potažmo cenovka u konkrétní nemovitosti opravdu není to nejdůležitější a opravdu neukazuje, kolik bude toto bydlení nového majitele měsíčně ve skutečnosti stát.

Pokračování článku >>
Neřešený dluh vás může připravit o hypotéku

Neřešený dluh vás může připravit o hypotéku

Stačí jedna pokuta za černou jízdu, nebo pár desítek korun, které zapomenete zaplatit, například bance, na splátce za malou půjčku, nebo se spletete při zadávání příkazu za telefonní služby či internet. Zapomenete svou chybu napravit, nebo ji napravíte pozdě. V tu chvíli však ještě nevíte, že během pár měsíců vás mohou čekat složité chvíle.

Pokračování článku >>
Stanovení tržní ceny pro dědické řízení. Pomůže vám realitní makléř?

Stanovení tržní ceny pro dědické řízení. Pomůže vám realitní makléř?

Po každém úmrtí následuje dědické řízení, a to i tehdy, pokud neměl zesnulý žádný majetek. Pro účely řízení je státem přidělen notář v místě posledního trvalého bydliště zesnulého. Ten zjišťuje majetkové poměry zesnulého, okruh potencionálních dědiců a ověřuje na katastru stav nemovitého majetku. Pokud je předmětem dědění jakákoli nemovitost, je nutné stanovit její tržní cenu.

Pokračování článku >>